VI Kurs Kadry Kształcącej "Ręka Metody" 2017

 

Organizatorem kursu jest Chorągiew Podkarpacka ZHP we współpracy z Chorągwią Warmińsko-Mazurską ZHP pod patronatem Ruchu Programowo-Metodycznego „Ręka Metody”.

Las, cisza, spokój, szum wiatru. Polana otoczona drzewami. Obozowy klimat, namioty, pionierka, ognisko. Wyobrażacie sobie to miejsce? Idealne miejsce na prawdziwie harcerski, instruktorski kurs. Taki, którego atmosferę poczujecie i poniesiecie dalej, tchnąc ją we wszystkie Wasze działania. Taki, który stawiać będzie przed Wami wiele wymagań intelektualnych i fizycznych, ale odda w zamian wielokrotnie więcej.

Czym jest Kurs Kadry Kształcącej „Ręka metody”?
To autorski koncept kursu kadry kształcącej wzbogacany przez komendy na kolejnych edycjach. To kursy na których „bierzemy pod lupę” to co jest istotą harcerstwa i podstawą kształtowania instruktorów. To kursy oparte na instruktorskiej przygodzie, doskonaleniu w działaniu, budowane na głębokim przeżyciu i refleksji nad nim. Kursy które są wyzwaniem i dla kursantów i dla komendy. Na których powstaje mocna instruktorska drużyna, która wspiera się i po kursie.

Termin i miejsce
Pierwszy biwak odbędzie się w terminie 6-10 września 2017 r., w lesie, pod namiotami, w okolicy Zaklikowa(Lasy Janowskie), zjazd rozpoczyna się 6 września rano, kończy się 10 września popołudniu.
Drugi biwak odbędzie się w terminie 17-19 listopada 2017 r. w Olsztynie.
Dodatkowo można wziąć udział w dodatkowym biwaku „Metodyczna Leśniczówka“, która odbędzie się w terminie 20-22 października 2017 r. w miejscu, które zostanie podane później.

Czas pomiędzy biwakami będzie przeznaczony na wykonanie zadań kursowych w swoich środowiskach oraz na zaplanowania działań na ostatni biwak kursowy. Więc prosimy zarezerwujcie sobie czas na pracę także pomiędzy wyjazdami. To będzie czas na doskonalenie w działaniu, również na rzecz swojego środowiska.

Więcej informacji, regulamin, koszt, zgłoszenia na stronie http://kkk.rekametody.pl/ w zakładce VI RM.

Please publish modules in offcanvas position.