Regaty Majowe za Nami !

W obecności Komendanta Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie hm. Jakuba Ziętego, Harcerska Stanica Wodna „Bryza” w dniu 1 maja br. rozpoczęła 52 sezon żeglarski.
Wśród zaproszonych na uroczystość byli przedstawiciele Komendy Chorągwi, Komendy Hufca Warmińskiego, Komendy Hufca „Rodło”, Komendy Hufca Elbląg oraz członkowie Komisji Rewizyjnej Chorągwi.
Banderę państwową oraz Banderę ZHP podnieśli na maszcie stanicy harcerze z XXXIII WDH „NAVIGO”.

Gośćmi honorowymi byli strażacy z OSP Olsztyn-Gutkowo z Prezesem Pawłem Zapadką na czele, stale współpracujący z harcerzami naszej Chorągwi.

Po raz pierwszy uroczystość otwarcia sezonu uświetniły „Regaty Majowe 2016” zorganizowane przez Harcerski Klub Żeglarski „BRYZA” Olsztyn.
W regatach wystartowało 30 zawodników w trzech klasach regatowych.
Po emocjonujących biegach regatowych sędziowanych przez Mariusza Anaszewicza zwycięskim załogom wręczono puchary i dyplomy upamiętniające ich udział w regatach.
W klasie „Omega” pierwsze miejsce zajęła załoga ze sternikiem Marianem Kucmanem.
W klasie „Sport Open” zwyciężył Paweł Kopczyński z załogą. W klasie „T- Open” triumfowała załoga jachtu „BEPRO” ze sternikiem Jackiem Grabińskim.

Komandor regat - Milan Rzepkowski, phm.