Kilka miesięcy przygotowań poprzedzało Leśny Start Kultury - Inicjatywę Lokalną dofinansowaną ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Dom Kultury + realizowanego przez BDK, którego beneficjentem była Nieformalna Grupa Przyjaciół Nieprzetartego Szlaku działająca przy Hufcu Bartoszyce .

Moc wrażeń i atrakcji "ożywiło" zapomniane miejsce na Kulturalnej Mapie Bartoszyc - Lasek Miejski! Zadanie to miało na celu promocję ruchu Nieprzetartego Szlaku oraz integrację lokalnej społeczności.

Harcerze niepełnosprawni przedstawili wraz z pełnosprawnymi dramę p.t. "Czarne Stopy" - zatarło to wszelkie bariery społeczne! Profesjonalna animacja, leśny teatr, polowa kawiarnia - to wszystko zachwyciło ponad 250 osób, które zaszczyciło nas swoją obecności.

07.11.2015 r. na placu Konstytucji 3 Maja przy fontannie odbyło się Patriotyczne Śpiewanie. Wydarzenie zorganizowane było przez Hufiec ZHP Bartoszyce i Nieformalną Grupę Rekonstrukcyjną "Wrzos". Spotkanie polegało na wspólnym upamiętnieniu odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r, poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych. Podczas śpiewania przybliżona nam została także moda lat 30 i 40. Po całym wydarzeniu wszyscy zaproszeni zostali do Bramy Lidzbarskiej, gdzie na zuchy czekały kolorowanki, na dorosłych quizy o tematyce niepodległościowej, a starsi harcerze spędzili czas wspólnie śpiewając przy brzmieniu gitary. To wydarzenie pozwoliło nam spędzić wspólnie czas i pokazać, że młodym ludziom nie jest obojętna tematyka odzyskania niepodległości.

Wychodzimy ze sztywnych schematów. Polska już się napłakała, pamiętajmy o tradycji jednak nie przesadzajmy z martyrologią historyczną. Ta inicjatywa miała na celu ukazanie radosnego patriotyzmu mówi Komendant Hufca ZHP Bartoszyce, phm. Paweł Wołoch.

dh. Eliza Jodko
Członkini Zespołu Promocji i Wizerunku Hufca Bartoszyce

Logo DMB

Zapraszamy na Dzień Myśli Braterskiej. To już chyba staje się tradycja, że organizatorem jest 10 Drużyna Harcerska "Fortis Lupus". Jednak jak co roku podczas tego wydarzenia nie zabraknie innowacji!

W programie:

• nowoczesna integracja
  • warsztaty manualne (biżuteria harcerska itp.)
  • terenowy zwiad nocny
  • świeczkowisko
  • wiele, wiele innych atrakcji.

W niedzielę w całej Polsce odbył się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym wyjątkowym dniu i w naszym mieście można było dostrzec uśmiechniętych wolontariuszy, którzy kolejny raz z rzędu pokazali że nawet zima im nie straszna. Można było ich spotkać na ulicach miasta ale także na rozgrywkach piłki nożne, lodowisku oraz w Bramie Lidzbarskiej.

Focia

Z powodu silnego wiatru koncert, który miał odbyć się na Placu Konstytucji 3 Maja został przeniesiony do Bartoszyckiego Domu Kultury gdzie impreza trwała już od 12!

A oto wyniki zbiórki:

Łączna kwota:

34.612,90zł

Z tego:

- Bartoszycki Dom Kultury - 1.730zł

- Licytacja w Telewizji BartSat - 8.515zł

- Sępopol - 2.270,63zł

- Galiny - 1.166,86zł

- zbiórka na ulicach miasta, w szkołach i przedszkolach - 20.930,41

Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji tego dnia należą się:

• Urzędowi Miasta Bartoszyce
  • Telewizja Kablowa Bart-Sat
  • Bartoszyckiemu Domowi Kultury
  • Nadleśnictwu w Bartoszycach
  • Zbigniewowi Lipiejko
  • Mironowi Maciopie
  • Centrum Handlowemu InBag
  • COWIKowi
  • Bartoszyckiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji
  • Młodzieżowemu Domowi Kultury
  • Powiatowej Straży Pożarnej w Bartoszycach
  • Placówce Straży Granicznej w Bezledach
  • Straży Miejskiej w Bartoszycach
  • Powiatowej Komendzie Policji w Bartoszycach.
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu
  • Szkole Podstawowej w Galinach

Zakładowi Usług Komunalnych

Klubowi Garnizonowemu Bartoszyce

Pozdrawiamy wszystkich wolontariuszy oraz wszystkie osoby, firmy i instytucje, dzięki którym to wydarzenie mogło się odbyć. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!