Nowy rok harcerski wystartował wraz z rajdem "Żuława Show" który odbył się w dniach 9-11 września 2016 r. na wyspie Wielka Żuława.

Organizatorem rajdu była 65 Iławska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Piorun" na czele z komendantką dh. Dominiką Zielińską.

Było nas ponad 130 osób, poznaliśmy nowe osoby, przeżyliśmy nowe przygody a wspomnienia do teraz nas trzymają.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia! :)

 

 

 

 

 

Weekend 8-10 kwietnia 2016 r. był wyjątkowy dla naszego hufca.

Nadano nam nowy sztandar a także gościliśmy na biwaku naszych przyjaciół z zaprzyjaźnionych hufców.

Niespełna 200 harcerzy i harcerek bawiło się z nami od piątku aż do dzisiejszego ranka. Harcerze w czasie biwaku poznawali Iławę, przy pomocy zadań zespołowych, doskonalili swoje umiejętności z team-building’u, ratowali świat, a co najważniejsze byli przy nas w tych niesamowitych chwilach.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w parafii pw. Przemienienia Pańskiego, następnie wszyscy harcerze uczestniczyli w uroczystym apelu na placu Starego Miasta. Przechodząc ulicami Iławy zaprezentowaliśmy Związek Harcerstwa Polskiego.

Około godziny 12:10 rozpoczęliśmy Galę w Kinoteatrze. Było mnóstwo statuetek, podziękowań za okazaną pomoc. Jesteśmy zdumieni, że tylu Naszych przyjaciół przyjechało do Iławy, aby towarzyszyć nam w tak podniosłej chwil. Władze Miasta, Chorągwi Warmińsko – Mazurskiej, Straż Pożarna doceniły pracę druha hm. Macieja Marciniaka. 

Na zakończenie o oprawę muzyczną zadbała Druga Grudziądzka Artystyczna Drużyna Harcerska "gryf"


Jeszcze raz , dziękujemy za przybycie, zaangażowanie, zabawę.

 

Do zobaczenia na harcerski szlaku Emotikon smile

CZUWAJ!

Zapraszamy do fotorelacji

 

 

Please publish modules in offcanvas position.