W dniach od 13 do 15 listopada w Morąskim Domu Kultury, Hufiec ZHP Morąg zorganizował XXI Regionalny Festiwal Piosenki Harcerskiej, Zuchowej i Ekologicznej „Mira 2015”.

W piątkowy wieczór po zakwaterowaniu, harcerze wzięli udział w propozycji programowej Głównej Kwatery ZHP. Musieli przedstawić w postaci graficznej, jak widzą Azję i co się im z nią kojarzy. Następnie wszyscy poświęcili czas na próby, aby dopracować jeszcze swoje występy. 

Sobotni poranek uczestnicy zaczęli w bardzo wesołej atmosferze. Po wspólnym śniadaniu i ostatnich poprawkach wszyscy udali się na salę widowiskowo-kinową, gdzie zaczęły się zmagania. W skład jury wchodziły następujące osoby: pani Małgorzata Mróz, pani Dorota Krupka oraz Natalia Krzywania. Wszystkie miały ciężki orzech do zgryzienia, bowiem występy były bardzo profesjonalnie wykonane. Artyści dali z siebie wszystko. Reszta sobotniego dnia polegała na wspólnej integracji, rozmowach i zabawach.

Uczestnicy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników, które odbyło się o godzinie 20:30. Dla trzech najlepszych wykonawców została przygotowana specjalna nagroda, jaką jest nominacja do udziału w Chorągwianym Festiwalu Piosenki Harcerskiej podczas Zlotu Grunwaldzkiego 2016. W kategorii soliści wygrał Dominik Rimaszauskas, w kategorii duety – Joanna i Jan Paczkowscy, w kategorii zespoły – Próbna Morąska Drużyna 

Harcerzy Starszych „FDDH” oraz wyróżniona została 7. Morąska Gromada Zuchowa „Sprytne Smerfy”. Nagrodę Grand Prix Festiwalu otrzymał Filip Orłowski. 

Wszyscy w pełnym skupieniu jeszcze raz wysłuchali pięknych występów laureatów. Ten festiwal na pewno zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Już teraz chcemy wszystkich zaprosić na XXII Regionalny Festiwal Piosenki Harcerskiej, Zuchowej i Ekologicznej „Mira 2016”. 

 

Aleksandra Lubańska i Dominik Rimaszauskas

Please publish modules in offcanvas position.