Wojewódzkie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

 

17 kwietnia br. w Olsztynie, odbyły się Wojewódzkie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Hołd oddano pomordowanym 76 lat temu przez NKWD polskim żołnierzom, policjantom i urzędnikom oraz ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem z 2010 roku.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji ofiar zbrodni katyńskiej i ofiar katastrofy smoleńskiej w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Mszy przewodniczył arcybiskup senior Edmund Piszcz.

Świecka cześć uroczystości odbyła się na cmentarzu komunalnym przy ulicy Poprzecznej, pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni katyńskiej i obeliskiem upamiętniającym 96 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Komendę Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej reprezentował hm. Jakub Zięty - Komendant.

 

Składamy serdeczne podziękowania harcerkom i harcerzom z Hufca Rodło Olsztyn za wzorową służbę podczas uroczystości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.